Berätta om/resonera kring relationen mellan Ville och Nalin. Vad tror ni det kan finnas för hinder för deras kärlek? Skulle det kunna bli bra om de blev ett par? Hur tror ni Nalins föräldrar skulle reagera om hon blir tillsammans med Ville?

Jag tror att Ville vill men han kan liksom inte för då skulle antagligen Daniel flippa ur och Nalin skulle ju förr eller senare få reda på att han är kriminell så det skulle ju inte funka så bra på Villes sida.

Det skulle nog kunna bli ett bra par om inte Nalins föräldrar lägger sig i ,Daniel och om Ville slutar med knark och brott.

På Nalins sida är det bara hennes föräldrar som är i vägen. De vill ju att hon ska gifta sig med en muslim och bli en hemma fru som sin mamma vare sig hon vill eller inte.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *