4. Skriv ner namnen på alla huvudpersoner. Välj sedan EN person som du tycker verkar särskilt intressant och beskriv utförligt. Ta med så många punkter du kan/vet något om. – Personliga egenskaper? – Utseende/klädstil? – Familj? Hur har han/hon det hemma? – Hur går det i skolan? – Intressen? -Vänskapsförhållanden – Framtidsplaner?

Daniel, Ville, Abdi, Nalin, Jamila, Rakel,

Jag tycker att Ville verkar intressant för att han är inte bara kriminell och respektlös igentligen, han har en god sida också men han vill typ inte visa sin goda sida. Han är typ bra på att råna. Han är blond, blåa ögon och kort hår ungefär. Han bor med sin mamma och hans mamma super och slår honom. Han skippar ganska många lektioner för att dem andra i gänget gör det. Vet inte riktigt vad hans intressen är. Han är kär i Nalin. Vet inte vad han vill bli när han blir stor.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *