Vad gillar du med boken så här långt? Motivera!

Jag tycker att boken är väldigt bra hittills, därför att det är en intressant variation på karaktärer, som alla har sin egen historia. Detta ger boken stor variation och en spännande och utvecklad story. Till exempel kan du läsa om Daniel och Villes bryt på stan och nästa stund läsa om Jamilas kamp för att få gå på gymnasiet för sin pappa. Varje liten del är sällan längre än två sidor totalt vilket håller boken intressant och får en att vilja läsa mer, till skillnad från andra böcker som oftast bara har en huvudperson och en story med många långa pauser där det inte händer särskilt mycket. Den har fortsätt varit intressant efter 47 sidor av tillmestadels buildup, och det är få böcker som lyckas med det, tycker jag.

2 reaktioner till “Vad gillar du med boken så här långt? Motivera!”

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *